PPWSZ PODHALE NOWY TARG - JEDYNA UCZELNIANA DRUŻYNA HOKEJA NA LODZIE W KRAJU.

ppwsz_logo_UDH_UCZELNIANA_DRUŻYNA_HOKEJA_2 (1)

Uczelniana Drużyna Hokeja (UDH) stanowi innowacyjny projekt edukacyjno-sportowy w naszym   kraju. Celem jest umożliwienie rozwoju osobistego, jak i sportowego dla wszystkich sportowców- hokeistów chcących kontynuować karierę sportową i zdobywać wykształcenie bez konieczności   rezygnacji ze swoich pasji. Uczelniana Drużyna Hokeja powstała na mocy porozumienia
zawartego 29 sierpnia 2014 roku między Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Targu a klubem MMKS Podhale Nowy Targ.

mmks6 września 2015 roku - w Sali Tradycji Klubu Sportowego Podhale w Nowym Targu zostało zawarte porozumienie między Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Targu i Europejskim Uniwersyteckim Stowarzyszeniem Hokeja (EUHA). Celem porozumienia jest m.in. stworzenie warunków rozwoju kultury fizycznej studentów oraz inicjowanie i realizowanie działań propagujących rekreację i sport wśród studentów Uczelni, a w szczególności hokej na lodzie w związku z tradycjami tego sportu na Podhalu. Uczelniana Drużyna Hokeja występuje pod nazwą PPWSZ Podhale Nowy Targ.

euhl-logo-final_trimmed-smallPorozumienie to umożliwiło Uczelnianej Drużynie Hokejowej PPWSZ Podhale Nowy Targ przystąpienie do międzynarodowych rozgrywek Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokeja (EUHL).